Převádění mezi číselnými soustavami

Nejoblíbenější videa

Převádění mezi číselnými soustavami

Mrkev.net - UtilityJenoduchý nástroj k převádění mezi číselnými soustavami s libovolnými základnami (základna 2 - 36).Algoritmus pro převod mezi libovolnými soustavami Jednoduchý algoritmus pro převod mezi libovolnými číselnými soustavami využívající Hornerovo schéma včetně zdrojových kódů.Převody číselných soustavTato jednoduchá, ale užitečná aplikace slouží pro převod čísel mezi různými číselnými soustavami. Čísla lze převádět mezi běžně používanými soustavami (např. dvoujková, desítková, šestnáctková) a soustavami, které si uživatelé sami. Alltoall ke staženíALLTOALL - Převádění mezi číselnými soustavami. ALLTOALL je program na převod mezi číselnými soustavami, převádí z jakékoliv soustavy do jakékoliv jiné a to v rozmezí soustav 2 - 200. Obsahuje i zdrojový kód pro PASCAL.

Matematické programy

Program JHmatika dokáže vyřešit kvadratickou (ne)rovnici a kubickou rovnici, vyřešit soustavu až 26 rovnic o 26 neznámých, rozložit číslo na prvočinitele, vypsat prvočísla v zadaném intervalu, převádět číslo mezi číselnými soustavami (2. Program KalkulačkaMůžete provádět jednoduché, vědecké a statistické výpočty. Je možné převádět hodnoty mezi číselnými soustavami. Seznámíte se s funkcemi programu Kalkulačka.Ing. Miroslav Rusiňák s.r.o.V programu dále najdete převod mezi číselnými soustavami používanými ve výpočetní technice (desítková, hexadecimální a binární), ale můžete si převést třeba i letopočet z římské soustavy na naší desítkovou.Procvičení učiva I: Převody mezi číselnými soustavami Napište v jazyku C funkci char *preved(unsigned int z1, unsigned int z2, char *cislo) pro převádění celých nezáporných čísel mezi číselnými soustavami .

Převod mezi číselnými soustavami

Jelikož jsem potřeboval zjistit jak probíhá převádění čísel mezi jednotlivými číselnými soustavami , hledal jsem na internetu. A protože dobrých stránek o tomto je pohříchu málo, uvádím zde kopii jedné takové dobré. Originál naleznete zde Číselné soustavyPřevody mezi číselnými soustavami Převod z dvojkové soustavy do desítkové abychom číselnou soustavu, ve které jsou čísla napsána nemuseli stále psát v závorkách a uvádět číselnou soustavu, bylo zavedeno jejich následující označeníbasTER on-line - převod čísel mezi číselnými soustavamiAplikace je ve fázi testování. neprovádí se kontrola na zadání správnosti hodnot číselných soustav. Online převodník mezi různými číselnými soustavami. Ing. Petr Berek | Základy programování | ProjektyProgram bude převádět mezi číselnými soustavami (binární, osmičková, desítková, šesnáctková). Vstupy: Program bude očekávat na vstupu libovolně velké číslo (i přes tisíc cifer), soustavu, ve které je zadané číslo a soustavu, do které. Mrkev.net - UtilityJenoduchý nástroj k převádění mezi číselnými soustavami s libovolnými základnami (základna 2 - 36).1707_Deleni_mnohoclenuPedagogická poznámka: Stejně jako u převádění mezi číselnými soustavami, jde u dělení